سفارش تبلیغ
صبا

سیب سرخ

در تاریخ 17 شهریور 1363 امام خامنه ای، رئیس‌جمهور وقت به لیبی سفر می نمایند.ایشان در پایان سفر 24 ساعته به لیبی در یک مصاحبه تلویزیونی می فرمایند: «محور مذاکرات با قذافی، مقابله با رژیم صهیونیستی و حل قضیه فلسطین بود.»(روزنامه کیهان 19 شهریور 1363)

در این سفر اتفاق جالبی رخ داده است ، آیت الله خزعلی در این مورد می گویند:

"در لیبی، خیمه ای بر پا کرده بودند که ارتفاع در ورودی آن خیمه کوتاه بود و به ناچار هرکس می خواست وارد بشود، باید خم می شد. از طرفی داخل خیمه، روبروی در، عکس قذاّفی بود، یعنی هر کس وارد میشد ناخواسته در مقابل عکس قذّافی سر خم می کرد. حضرت آیت الله خامنه ای وقتی میخواستند وارد خیمه شوند، به قهقرا (پشت) وارد می شوند تا در مقابل عکس قذّافی سر خم نکنند."(کتاب آب، آیینه، آفتاب)


این حرکت امام خامنه ای نشان داد که ایشان در راستای حفظ اقتدار ملی و شان اسلام حاضر نیستند که حتی اندکی مسامحه نمایند.


نوشته شده در پنج شنبه 90/10/29ساعت 5:39 عصر توسط حسین دلشاد نظرات ( ) |

نامه تایید نشده اوباما به رهبر معظم انقلاب و هراس از قدرت ایران

طی روزهای اخیر برگزا

خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: ادعای نیویورک تایمز درباره نامه رئیس جمهوری آمریکا به رهبر معظم انقلاب گرچه هنوز تایید نشده است، اما این واقعیت اساسی را نشان می دهد که ایالات متحده از قدرت ایران در بستن تنگه استراتژیک هرمز نگران است.

 

ری رزمایش ولایت 90 در آبهای جنوبی ایران و اظهارات اخیر مقامات تهران درباره توان ایران در بستن تنگه هرمز، سبب نگرانی و وحشت کشورهای غربی و همپیمانان منطقه ای آنان شده است.

 

تهدید ایران برای انسداد تنگه هرمز بازتاب گسترده ای را در رسانه های آمریکایی داشت، به طوری که واکنش مقامات خارجی و آمریکایی در چند روز گذشته به تیتر اول رسانه های غربی تبدیل شده و حتی مقامات آمریکایی به خصوص پنتاگون به جدی بودن تهدید ایران و توانایی کشورمان به بستن تنگه هرمز اذعان کردند.

در اینجا بهتر است اشاره ای به برخی از اظهارات مقامات خارجی درباره تهدید ایران داشته باشیم تا بیشتر متوجه نگرانی غرب درباره افزایش تنشها در منطقه خلیج فارس شویم.

"ران پل" نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نهم دی ماه در جمع هواداران خود در ایالت آیووا تحریمهای غرب علیه ایران را اقدامی جنگ طلبانه دانست که منطقه را به سمت بروز یک جنگ تمام عیار سوق می دهد و بستن تنگه هرمز را اقدام منطقی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تحریمهای واشنگتن ارزیابی کرد.
ک مقام عرب حاشیه خلیج فارس در گفتگو با الحیات اظهار داشت: هیچ طرفی خواهان بسته شدن تنگه هرمز نیست، اما در صورت بسته شدن آن قیمت نفت برای هر بشکه به 200 دلار می رسد.

دریادار "جاناتان گیرنرت" رئیس عملیات‌های نیروی دریایی آمریکا 21 دی ماه پس از سخنرانی خود در "مرکز امنیت آمریکای نو" در واشنگتن در پاسخ به پرسشی گفت: اگر بپرسید که چه چیزی من را شب‌ها بیدار نگه می دارد، می گویم مسائلی است که در تنگه هرمز وجود دارد.

منابع دیپلماتیک در اروپا اعلام کردند دولتهای غربی در حال رایزنی با یکدیگر برای روبرو شدن با وضعیت اضطراری بسته شدن تنگه هرمز توسط ایران هستند.

روزنامه آلمانی"زوددویچه سایتونگ" نیز در تحلیلی به قلم "رودولف چیملی" در مطلبی به بررسی عواقب بسته شدن تنگه مهم و استراتژیک هرمز توسط ایران به عنوان پاسخی به اقدامات خصمانه غرب علیه کشورمان پرداخته و در این زمینه به کشورهای غربی هشدار داد.

در این میان پنتاگون تلاش کرد تا روابط واشنگتن-تهران را عادی نشان دهد و "جرج لیتل" سخنگوی مطبوعاتی پنتاگون 21 دی ماه در یک کنفرانس خبری در واشنگتن گفت: تنش در روابط واشنگتن-تهران کاهش یافته است.

"جانکربی" دیگر سخنگوی پنتاگون نیز اعزام دو ناو هواپیمابر به آبهای خلیج فارس را بی ارتباط به تهدیدات ایران برای بستن تنگه هرمز دانست و تاکید کرد که این ناوها به حرکت خود ادامه خواهند داد.

در میان این نگرانی ها روزنامه نیویورک تایمز روز گذشته در مطلبی به نقل از چند مقام آمریکایی که خواست نامشان فاش نشود، ادعا کرد: "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای به "آیت الله علی خامنه ای" رهبر معظم انقلاب در اظهاراتی که نشان دهنده نگرانی ایالات متحده از پیامدهای بستن تنگه هرمز بر اقتصاد جهانی به ویژه غرب بود، از ایران خواست تا این تهدید را عملی نکند.

البته هنوز مقامات ایران ارسال این نامه را تایید نکرده اند.

بر اساس گزارش ادعایی نیویورک تایمز، اوباما در این نامه که از طریق کانال های امنیتی به ایران ارسال شده و نشان دهنده هراس غرب از عملی شدن تهدید تهران برای انسداد تنگه هرمز است، در موضعی ماجراجویانه ادعا کرده ایران با عملی کردن این تهدید از خط قرمزهای موجود عبور می کند و این اقدام پاسخ ایالات متحده را به همراه دارد.
"پاتریک کلاوسن" معاون مرکز تحقیقات "موسسه سیاست خاور نزدیک" واشنگتن" در گفتگو با بخش خبری یاهو تاکید کرد اوباما در پی آن بود که فردی مورد اعتماد ایرانی ها این نامه را به رهبر انقلاب منتقل کند و این نامه در جریان سفر دو روزه "احمد داود اوغلو" وزیر خارجه ترکیه به تهران منتقل شد.

نگرانی آمریکایی ها درباره عملی شدن تهدید ایران درباره انسداد تنگه هرمز پس از "سرنگونی" و دراختیار گرفتن یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در روز یکشنبه (4 دسامبر/13 آذر) افزایش یافته که حریم هوایی شرق ایران را نقض کرده بود.

اظهارات مقامات آمریکایی درحالیست که مقامات ایرانی انسداد تنگه هرمز را حق مسلم خود برای مقابله با تهدید دشمنان می دانند و عواقب آن را مورد توجه کشورهایی می دانند که همواره با بزرگ نمایی و دروغگویی به خصوص درباره برنامه هسته ای ایران، اهداف ماجراجویانه خود را پیگیری می کنند.


نوشته شده در پنج شنبه 90/10/29ساعت 5:32 عصر توسط حسین دلشاد نظرات ( ) |

مردی برای اصلاح سر و صورتش به آرایشگاه رفت.
در حال کار، گفتگوی جالبی بین آنها در گرفت.
آنها به موضوع <<خدا>>رسیدند
آرایشگر گفت: من باور نمی کنم خدا وجود داشته باشد!
مشتری پرسید :چرا؟
آرایشگر گفت : کافی است به خیابان بروی تا ببینی چرا خدا وجود ندارد.
اگر خدا وجود داشت آیا این همه مریض می شدند؟
بچه های بی سرپرست پیدا می شدند؟ این همه درد و رنج وجود داشت؟
نمی توانم خدای مهربانی را تصور کنم که اجازه می دهد این چیز ها وجود داشته باشند.
مشتری لحظه ای فکر کرد،اما جوابی نداد؛چون نمی خواست جروبحث کند.
آرایشگر کارش را تمام کرد و مشتری از مغازه بیرون رفت.
در خیابان مردی را دید با موهای بلند و کثیف و به هم تابیده و ریش اصلاح نکرده و ...
مشتری برگشت و دوباره وارد آرایشگاه شد و به آرایشگر گفت:
به نظر من آرایشگرها هم وجود ندارند.
آرایشگر با تعجب گفت:چرا چنین حرفی می زنی؟
من این جا هستم،همین الان موهای تو را کوتاه کردم.
مشتری با اعتراض گفت : نه!!! آرایشگر ها وجود ندارند،
چون اگر وجود داشتند،
هیچ کس مثل مردی که آن بیرون است، با موهای بلند و کثیف و ریش اصلاح نکرده پیدا نمی شد.
آرایشگر گفت : نه بابا ؛ آرایشگر ها وجود دارند،
موضوع این است که مردم به ما مراجعه نمی کنند.
مشتری تایید کرد: دقیقا! نکته همین است.
خدا هم وجود دارد!
فقط مردم به او مراجعه نمی کنند و دنبالش نمی گردند.
برای همین است که این همه درد و رنج در دنیا وجود دارد.


نوشته شده در پنج شنبه 90/10/29ساعت 5:28 عصر توسط حسین دلشاد نظرات ( ) |

عزیزی از مسئولان مطلع کشور در جلسه ای می گفت: در نماز جمعه 29 خرداد 88 که مقام معظم رهبری پس از آن فتنه عظیم خطبه هایش را ایراد فرمودند همسر ایشان هم در میان جمع نماز گزاران حاضر بودند.

چند تن از همسران مسئولان که نزدیک ایشان نشسته بودند تعریف کردند که همسر آقا از ابتدای خطبه تا انتهای خطبه گریه می کردند که مورد اعتراض قرار می گیرند و از ایشان سوال میشود چرا اینقدر بی تاب هستید، ایشان در پاسخ می فرمایند: از زمانیکه این فتنه آغاز شده اقا هر شب تا صبح با خدا و امام زمان(عج) برای دفع این فتنه مناجات می کنند.


این عمار . . . ؟
غریب آقا . . .

طعنه و خنده به اشعار و شعارم بزنید/تیر غم بر دل دیوانه و زارم بزنید
در حفاظت زامیرم حضرت خامنه ای /میشوم میثم تمار، به دارم بزنید


نوشته شده در پنج شنبه 90/10/15ساعت 2:31 عصر توسط حسین دلشاد نظرات ( ) |

این ولی خدا میگفت که در عرفات دیدم وجود نازنین امام عصر ارواحنا فداه به مقام معظم رهبری با اسم دعا میکرد.

حجة الاسلام صدیقی :

قضییه آقا بعد از حضرت امام خدا شاهده از جزء کرامتهاست. اگر در زمان امام ، آقا به عنوان ولی امر مطرح بود زده بودندش .

آقای طبا طبائی میگوید این آیات ولایت را در سوره مائده ، خدا جا سازی کرده بود .که اگر این گونه جا سازی نشده بود مورد هجمه اهل سقیفه قرار می گرفت.

امام ایشان را تحت پوشش قرار داد ، انگشت هدایتش را هم به سوی او گرفت که این برای ولایت مناسب است ، هم تصریح فرمودند که ایشان می تواند این کار را بکند ، هم بعنوان اسلام شناس ، مثل آفتاب می درخشی ، این تعبیراتی را که فقط در مورد ایشان بود . عملأ هم الله أعلم حیث یجعل رسالته .

من همین قدر به شما بگویم ، خدا گواه است بنده از یک ولی خدائی خودم کرامت دیدم . ایشان به من گفتند که شما این سفر دوباره به مدینه بر می گردید و مهمان خانم زهرا سلام الله علیها هستید . مدینه قبل بودم در یکی از سفرها برنامه ای هم نداشتم ، ولی به من فرمودند شما این سفر دوباره به مدینه برمیگردید .

من این تعبیر مهمان خانم زهرا (س) هستید را موقعی که در هواپیما بودم میرفتم یک جریانی پیش آمد در ذهنم آمدکه ما در این سفر مهمان خانم زهرا (س) هستیم .

این ولی خدا میگفت که در عرفات دیدم وجود نازنین امام عصر ارواحنا فداه به مقام معظم رهبری با اسم دعا میکرد .

و با یک حالی گفتند : طوبی له ، طوبی له ، طوبی له .

این عَلَم صاحب دارد ، این سید صاحب دارد ، سر سوزنی هم تعلق به این دنیا ندارد .

نه این عمارت ، نه این رهبری ، نه بر مالشان اضافه کرده ، نه برژستشان اضافه کرده است .

یکی از علمای موجودی که خیلی هم با آقا موافق نیست و جزء نگرانی هاست ، ایشان یک وقت بعد از ولایت آقا به بیت آقا رفته بود ، آقا به زور ایشان را جلو انداختند وپشت سرش نماز خواندند ، رهبر جامعه پشت سر ایشان نماز خواند .

آیت الله خوشوقت میگفتند که من وارد شدم به بیت برای روضه شان شرکت کنم از آن درب آمدم کفشهایم را درآوردم . بعد از روضه هم ایشان یک شامی دارند و شام میدهند وبنا شد که خدمتشان برویم شام. منتها کفش من آنطرف بود .گفتند که حضرت آقا با اصرار نعلین های خودشان را گذاشتند جلوی من و خودشان پا برهنه آمدند .

کجای عالم شما یک همچنین کسی را پیدا میکنید ؟ شما کسی را پیدا میکنید که یک آخوندی تا عمر داشت هر تیری که در ترکش داشت تا آخرین روز حیاتشان هم به امام (ره) زد هم بر ایشان . اما بعد از وفات ، آقا در حق ایشان هم کم نگذاشتند .

کجای عالم شما اینجور پیدا میکنید ،این خُلق ، خُلق سلاطین است ؟ شما یک موجود مادی نفسانی پیدا کنید که بتواند این سعه صدر را داشته باشد، این ژست ژست انبیا ست .آخوند های عادی نمی توانند این کارها را بکنند .

یک آخوندی که الان جزء مخالفین خیلی سر سخت است یک وقتی کاره ای بود ، یک رئیس دادگستری حرفش را گوش نکرده بود ، یک گارد نظامی برایشان قرار داد گفت با حقارت کوچکش کنید تا بیاوریدش .

خیلی از اینجا تا آنجا فاصله است.

در تمام فراز ونشیبها کسی مثل کوه ، المؤمن کالجبل الراسخ لاتحرکه العواصف این نیست مگر روح انقیاد و بندگی، وهمین هم باعث شده که خدا پرچم را به دست ایشان بدهد .

حضرت امیر(ع) کفشهای پیغمبر را داشتند وصله میزدند، پیغمبر خدا فرمودند : لیضربنکم رجل على تأویل القرآن کما ضربتکم على تنزیله‏

عرض کردند چه کسی است ؟ فرمود: هذا خاصف النعل

اصلا اشاره به این تواضع بوده - همین کسی که دارد کفشهای پیغمبرش را پینه میزند - فردا پرچم به دست این است و شما با او مقابله میکنید و او مجبور میشود شمشیر بزند در تاویل ،آنگونه که ما شمشیر زدیم برای تنزیل . لئن شکرتم لأزیدنّکم‏ ‏

بدانید من خیلی حرفها دارم که چه وضعی داشت قبل از انقلاب و انقلاب چه کرده ،امام چه معجزه ایست و چه رهگشایی است برای آمدن امام زمان (عج).

امام مشکل فرج را حل کرد این انقلاب خیلی از مشکلات اعتقادی را حل کرد ، امام زمان (عج) انشاءالله تشریف می آورند، انشاءالله نزدیک است .باش تا صبح دولتش بدمد .

قدر این آقا را بدانید ، این سید بزرگوار این رهبر ، والله عبد صالح است ، والله ولی خداست ، اهل ارتباط است ، سیمی وصل داره ، دل شکسته ای داره ،زجه های سحر داره ، گریه های جانسوز داره ، توسلات داره ، عالَمی با مادرش حضرت زهرا داره ، برایش دعا کنید ،کمکش کنید ، شبهات را بزدائید ، با سعه صدر بدون مراء بدون جدال، با اخلاقتان با سعه صدرتان...

کونوا له زیناً ولا تکونوا علیه شیناً .

منبع:پایگاه صالحات


نوشته شده در سه شنبه 90/10/13ساعت 2:54 عصر توسط حسین دلشاد نظرات ( ) |

   1   2   3   4      >

Design By : Pichak